Producenci

Fernox Power Cleaner F8

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 139,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
139.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fernox
Kod produktu: 62488

Opis

Power Cleaner F8 to mocny środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego przewidziany do usuwania szlamu, drobin brudu i kamienia kotłowego z silnie zanieczyszczonych instalacji grzewczych. Idealny w przypadku modernizacji instalacji i wymiany kotłów, gdy istniejące instalacje wymagają szybkiego i dokładnego czyszczenia; wysoki potencjał tego szybko działającego środka czyszczącego o neutralnym pH zapewnia doskonałe czyszczenie, skracając jednocześnie czas pracy na instalacji.

Jedna butelka koncentratu wystarcza do oczyszczenia dużej instalacji centralnego ogrzewania o pojemności do 130 litrów (16 pojedynczych grzejników) lub 250 m2 ogrzewania podłogowego.

Power Cleaner F8 wspomaga płukanie strumieniowe i zwiększa efektywność procesów czyszczenia ręcznego i magnetycznego. Ten niepieniący się preparat pozwala skrócić czas pracy związany z usuwaniem pozostałości środka czyszczącego z instalacji. Jego neutralna formuła pH oznacza także, że nie jest wymagany żaden dodatkowy neutralizator. Jest odpowiedni dla wszystkich metali i materiałów powszechnie używanych w instalacjach grzewczych, w tym aluminium.

  • Mocny, szybko działający środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego, usuwa szlam, drobiny brudu i kamień kotłowy z istniejących, silnie zanieczyszczonych instalacji
  • Idealny w przypadku modernizacji instalacji i wymiany kotłów
  • Przywraca sprawność ogrzewania i wydłuża żywotność instalacji
  • Jedna, nadająca się do recyklingu, butelka o pojemności 500 ml jest wystarczająca do oczyszczenia instalacji o pojemności do 130 litrów wody obiegowej (16 grzejników) co odpowiada 250 m2 ogrzewania podłogowego.
  • Preparat o neutralnym pH - nie wymaga neutralizatora, dzięki czemu pozwala na oszczędność czasu i kosztów pracy na instalacji

Aplikacja, dopasowanie i dozowanie

Jedna butelka 500 ml środka Power Cleaner F8 wystarcza do oczyszczenia dużej domowej instalacji centralnego ogrzewania (130 litrów), jest więc wystarczająca w przypadku 97% zasobów mieszkaniowych w Wielkiej Brytanii. W przypadku instalacji, które mają więcej niż 130 litrów lub 16 grzejników, lub gdy instalacja jest bardzo mocno zaszlamiona, może być konieczne dodatkowe / powtórne użycie środka Power Cleaner F8. Na początku należy opróżnić, a następnie napełnić całą instalację wodą wodociągową. Aby uzyskać optymalne wyniki, cały układ, łącznie z grzejnikami zasilanymi od góry, jeśli takowe są zamontowane, powinien być całkowicie opróżniony. W tym celu najlepiej tymczasowo zastosować zasuwy pełnoprzelotowe ze złączkami do węży. Elektrozawory i zawory termostatyczne muszą być ustawione tak, aby żadna część układu nie była odcięta podczas czyszczenia lub płukania. Zrzucaną wodę należy odprowadzić do kanalizacji ściekowej, nie deszczowej. W przypadku układów otwartych, dodawać Power Cleaner F8 przez zbiornik wyrównawczy. W przypadku układów zamkniętych, należy go dodawać za pośrednictwem drabinki na ręczniki, filtra przewodowego TF1 lub innego dogodnego punktu dozowania. Fernox Power Cleaner F8 może być również używany w połączeniu z urządzeniem do płukania strumieniowego. W takim przypadku należy się zapoznać z instrukcją obsługi otrzymaną od producenta tego urządzenia. Power Cleaner F8 powinien być poddawany cyrkulacji przez co najmniej jedną godzinę w normalnej temperaturze roboczej. Jednak aby usunąć stwardniałe tlenki żelaza i kamień kotłowy, czas czyszczenia można wydłużyć nawet do tygodnia w normalnym cyklu ogrzewania. Jeśli po godzinie na grzejniku nadal występuje zimne miejsce, należy zwiększyć przepływ przez ten grzejnik, zamykając zawory na pozostałych grzejnikach. W niektórych przypadkach może być konieczna dodatkowa lub powtórna dawka Power Cleaner F8. Opróżnić i dokładnie przepłukać instalację, co najmniej dwa razy, aż woda będzie czysta. Używając środka Power Cleaner F8 z urządzeniem do płukania strumieniowego, należy stosować dynamiczne przepłukiwanie wodą z sieci wodociągowej dotąd, aż woda będzie czysta. Napełnić układ, dodając Fernox Protector F1 (lub Fernox Protector+ Filter Fluid w przypadku układów z filtrem przewodowym), aby zapewnić długotrwałą ochronę przed korozją i osadzaniem się kamienia. W podgrzewaczach pośrednich z pojedynczym zasilaniem w wodę, np. „Primatic” lub podobnych, należy stosować środki chemiczne do wody pitnej.

Opakowanie, obsługa i bezpieczeństwo

Power Cleaner F8 jest dostępny w butelkach o pojemności 500 ml. Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie mieszać z innymi chemikaliami. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa można znaleźć w karcie charakterystyki substancji niebezpiecznej (SDS).

Specyfikacja fizyczna / właściwości

  • Kolor: pomarańczowy
  • Zapach: aromatyczny
  • Postać fizyczna: ciecz pH (konc.): 7,2 pH (roztw. 0,5%):
  • 6,5 – 7,7 C.W.: 1,16 przy 20°C

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl